All for Joomla All for Webmasters
info@duzcetugbatur.com
0380 525 04 04 0532 350 48 07
Tur Tarihi: 2 Gün
Tur Lokasyonu: Konya
Rezervasyon Oluştur

1.GÜN:

Siz değerli konuklarımızı 00:00’da Anıtpark’tan alarak hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat sonra Bolu ilinin Yeniçağa ilçesi yakınında kısa bir mola verdikten sonra, Ankara istikametinden Anadolu Selçuklu Devleti’nin başkenti, Konya’ya hareket ediyoruz.

2.GÜN:

Konya’ya vardığımızda ilk olarak, sabah kahvaltısı için meşhur Sille köyüne gidiyoruz. Sonrasında, Meram Bağları’nı ziyaret ediyoruz. Ardından, Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celaleddin Rumi ile Hocası Şems-i Tebrizi’nin ders verdikleri Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Selçuklu Sultanlarından İzzettin Keykavüs 2. devrinde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılan İnce Minareli Medrese Taş ve Ahşap Eserler Müzesi’ni görüp, 1.Alaeddin Keykubat’ın tamamladığı Alaeddin tepesi üzerindeki Alaaddin Cami’ni gezeceğiz. Gezimizin devamında 30 Eylül 1207’de Horasan’ın Belh şehrinde doğan Mevlana’nın Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Mevlevi adaylarının 1001 günlük çile süresi içerisinde, en yoğun eğitim aldıkları yerler olan Matbâha, Huzûr-ı Pîr de denilen Dahili Uşşak, Kur’an-ı Kerîm’i güzel sesle ve usulüne uygun olarak okunduğu Tilavet Odası göreceğimiz yerler arasında. Mevlana Türbesi ziyaretimiz sonrasında Mevlana Müzesinin hemen arkasında İstiklal Savaşı müzesi ziyaretlerinin sonrasında akşam Mevlana’yı anma törenlerine katılıyoruz. Törenden sonra Cihanbeyli – Kulu – Ankara istikametinden Düzce’ye hareket ediyoruz. Molalarla birlikte yaklaşık 7,5 saatlik bir yolculuğun ardından gece saatlerinde Düzce’ye varıyor ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Tuğba Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER *Çevre Gezileri *TuğbaTurizm Güvencesi * Lüks Otobüsler ile Ulaşım *Tuğba Turizm Otobüs İçi İkramları* 1618 Sayılı Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası *Profesyonel Rehberlik Hizmeti *Müze Girişleri *Sabah kahvaltısı *Öğle Yemeği *Akşam Yemeği *Araç içi ikramlar