All for Joomla All for Webmasters
info@duzcetugbatur.com
0380 525 04 04 0532 350 48 07
Tur Tarihi: 2 Gece 4 Gün
Tur Lokasyonu: Edirne-Bursa-Çanakkale
Rezervasyon Oluştur

1.GÜN:

Siz değerli konuklarımızı 00:00 Düzce’den alarak Edirne’ye doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saat sonra İstanbul Fatih Sultan Mehmet köprüsünden geçmeden önce Mehmetcik Tesisleri’nde 15 dakikalık ihtiyaç molasının ardından yolumuza devam ediyoruz.

2.GÜN:

Yolda alacağımız kahvaltı sonrasında Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış ve 18. yüzyılda ise Avrupa’nın en büyük 7 şehrinden biri olan Edirne’ye varıyoruz. İlk olarak ġükrü PaĢa Anıtı’nı gezeceğiz. Sonrasında Üç Şerifeli Camii, Eski Camii, Koca Mimar Sinan‘ın muhteşem eseri Selimiye Camii görülecek yerler arasında. Eski Tren İstasyonu ve Lozan Anıtı, daha sonra Saray İçi (tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin yapıldığı alan) ve Beyazıt Külliyesi, Sağlık Müzesi’ni ziyaret ediyor ardından Ali Paşa Çarşısı’nda Edirne’nin meşhur sabunlarını, aynalı süpürgelerini alabileceğiniz alış veriş molası veriyoruz. Mola sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Edirne’den ayrılarak Uzunköprü Keşan istikameti ile yaklaşık 220 km mesafede bulunan Çanakkale’ye varıyoruz. I.Dünya Savaşında, Gelibolu Yarımadasında hayatını kaybeden 500.000 askerin, şehitliklerini ve anıtlarını, bozulmamış kıyı ormanlarının, yeşil tepelerin, altın rengi kumsalların ve masmavi denizin huzur verdiği atmosferin, vatanlarını korumak için cesurca savaşıp şehit düşen Türk Askerleri için mükemmel bir dinlenme yeri Gelibolu Yarımadası’nı geziyoruz. Sırasıyla, Kilitbahir Köyü, Namazgah Tabyaları, Rumeli-Mecidiye Tabyaları, Behramlı Köyü, Soğanlıdere Şehitliği, Alçıtepe, Sargıyeri Şehitliği, Son Ok Anıtı, Morto Koyu, Seddülbahir Köyü ve Kalesi, Ertuğrul Koyu, Yahya ÇavuĢ ve ArkadaĢları ġehitliği, Kanlıdere, Bombasırtı, Arıburnu Yarları, Anzak Koyu, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Siperler, Conk Bayırı, Suvla Körfezi, Kabatepe, Anafartalar Koyu, 57.Alay Şehitliği, ġehitler Abidesi, Seyit Onbaşı Tabyası, Kilitbahir Kalesi’ni gezdikten sonra Çanakkale’de konaklıyoruz.

4.GÜN:

Sabah otelimizden alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası; Güney Marmara Bölgesi’nde yer alan; Osmanlı İmparatorluğuna 130 yıl başkentlik yapmış, 6 Osmanlı Padişahının mezarlarının bulunduğu, Türkiye’nin 4.büyük şehri, İskender Kebabı, Kestane Şekeri, Şeftali ve Kemalpaşa Tatlısı ile meşhur ilimiz Bursa’ya vardığımızda ilk ziyaret noktamız Şehri tepeden panoramik izleyebileceğimiz en güzel mekan olan, Tophane’ye çıkıyoruz. Bursa’yı muhteşem manzarasını izleyeceğimiz bu tepede sırasıyla; Osmangazi ve Orhangazi’nin türbeleri, Saat Kulesi ve Eski Saray, Ulu Cami, Hanlar Bölgesi, Cumhuriyet Caddesi, Yeşil Türbe, Yeşil Cami, Emir Sultan Hz. ziyaret sonrası Düzce’ye dönüyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER * Çevre Gezileri * TuğbaTurizm Güvencesi * Lüks Otobüsler ile Ulaşım * TuğbaTurizm Otobüs İçi İkramları * Otelde 2 Gece Konaklama * Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı * Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği * 1618 Sayılı Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası * Tüm Müze ve Ören Yeri Girişleri * Profesyonel Rehberlik Hizmeti * 3 Öğle Yemekleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER * Otellerde Kullanılan Hizmetler (Mini Bar, Telefon vb.) * Yemeklerde Alınacak (Su Dahil) İçecekler